Ano, soudruzi a soudružky

IMG_3191

Prý zde už je kapitalismus a socialismus zde už není, z dálky to možná tak vypadá, ale z blízka spatříte, že je zde pořád ještě socialismus a všemu kralují soudruzi a soudružky. Některé veliké systémové změny, bohužel vyžadují veliké množství času, a veliké množství peněz, takový je život! Je snadné změnit povrch a je těžké změnit to co je pod povrchem, vše zde je ovládáno pravidly a limity, jsi jenom loutkou, kterou ovládají pravidla a limity, s tím nejde nic dělat. 

Díky soudruhům jsme chudí a tak musíme pracovat za malé platy, kapitalisti jsou díky kapitalistům bohatí, a tak pracují za veliké platy, pokud by zaměstnavatel nabídl zaměstnanci v kapitalismu malý plat, tak by mu za něj odmítl bohatý zaměstnanec pracovat, v tom je příčina toho, že je u nás dosud ještě v rovině ekonomiky socialismus. 

Socialismus je ekonomická utopie, která ekonomicky nefunguje, protože dobrota žebrota je, socialismus totiž zalévá plevel a krmí parazity, je tedy ekonomicky negramotný. Ke strojům se vlastníci chovají lépe než k lidem, strojům nelze dát výpověď, protože jsme si ty stroje museli draho koupit, a pokud drahé stroje vyhodíme, tak budeme mít velikou ekonomickou ztrátu! 

Tím že pracujeme za malou mzdu, jsme se ocitli v začarovaném kruhu, naše hodnota na pracovním trhu je časově omezená a my si nemůžeme z malé mzdy vytvořit veliké úspory, díky kterým bychom mohli žít dlouho bez práce. Pro náročné zaměstnavatele můžete pracovat deset let, a potom jste vyhození, protože zde jsou mladí zaměstnanci, co pracují rychle a levně. Mládí je pryč, a do důchodu je daleko, co s tím v kapitalismu uděláme?

Autor: Guru Vit Kouba Bhagavan

Já jsem Guru Vít Kouba Bhagavan a ten kdo mě miluje ten šťastný je.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.